Lindoja Koolitus logo

Portreeillustratsiooni inspiratsiooni õpilastelt

Soovin kursusel praktiliste arvutigraafika oskuste õppimise muuta loominguliseks. Teistpidi, loovülesande koostan nii, et see teostataks ette antud tehnikat ja stiilivõtteid kasutades. Kui tehnika on lihtne ja kiiresti õpitav, on õppijal kergem üle saada oskamatuse hirmust: algul näiteid uurides ja jäljendades ning siis ise stiilivõtteid edasi arendades.

Kadri Ratas osales minu juhendatud Illustratori kursusel 2019. aasta sügissemestril ning avastas just selliselt õppides enda jaoks illustratsioonide maailma. Kadri lõputööks oli uhke ja värvikas hunt ning aina julgemalt arendab ta stiili edasi. Kadri oli nõus paari reaga jagama oma kogemust, kuidas ta portreede joonistamiseni jõudis.

„Kui ma Adobe Illustratori kursusele läksin, siis oli esmalt minu soov õppida vektorgraafikas visuaalide loomist. Sain kursuselt aga palju rohkem, kui tehnika ja keskkond. Maris jagas inspiratsiooniks erinevaid allikaid, kuidas teised kunstnikud on Illustratoris erinevaid tehnikaid kasutanud. Mul tekkis kahes kohas tugev WOW, kus ma mõtlesin, et ma tahan ka nii osata! See oli polygon art stiilis pildid ja teiseks erinevas tehnikas portreed.

Kursuse lõputööna pidi ka valmima üks portree. See tundus mulle algul midagi, mis käib mulle üle jõu. Aga samm-sammult õppides ja proovides sain suure eduelamuse. Sealt edasi hakkasin iseseisvalt proovima ja ennast edasi arendama. Alustasin sellest, et hakkasin oma sõbrannadele sünnipäevaks portreesid kinkima. Nüüd kaunistavad minu joonistatud portreed ühe pere maakodu ja rendimaja.

Aitäh selle pisiku eest :)“
Vaata Kadri töid www.facebook.com/KaRaDesignEstonia


Kadri Ratas 2019


Kadri Ratas 2022