Lindoja Koolitus logo

Disaineriks InDesigniga

Kujundan ja küljendan raamatuid algusest lõpuni ning pika praktikaga on mul kogunenud hulk näiteid, mida võib töös ette tulla ja mida oleks vaja osata. Minu koostatud InDesign põhi- ja edasijõudnute kursus moodustavad kokku terviku, kus lisaks süvitsi põhitõdede õpetamisele harjutatakse eksperdi töövõtteid ning arendatakse disainioskusi.

Gerli Kase alustaski graafilise disaini õppimist InDesignist. Kui InDesign selge, tegi ta teoks oma unistuse ning küljendas ise ja andis välja oma luulekogu! Edasi tekkis tal huvi enamaks, ka vektorjoonistuseks ja fototöötluseks, sest InDesigni kasutajale on ka need oskused vajalikud. Gerli kirjutas, mis teda õppima ajendas, kuidas üks asi viis teiseni ning kuidas oma oskusi igapäevaselt kasutab.

„Käisin Marise InDesigni kursusel 2019. aastal. Kursusel osalema ajendas töö – töötan rahvusvahelises ettevõttes, mille bränding on väga omanäoline ja värviline. Emafirmalt saadud materjalid olid kõik väga kaunid ning tekkis soov luua kohapeal ka taolisi kutseid, infolehti jms. InDesigni kursus andis oskused koostada voldikuid, brošüüre, raamatuid jne. Sain nii tehnilisi oskusi kui ka teadmisi kompositsioonist ja disainist. Tänaseks olen koostanud mitmeid patsiendi abimaterjale, reklaamvoldikuid, jõulukaarte, kutseid jne.

Sealt edasi kasvas aga isu ning aastal 2020 asusin Kunstiakadeemia avatud akadeemiasse õppima kujundusgraafikat, kus Marise juhendamisel õppisin ka Illustratorit ja Photoshoppi kasutama. Kõiki neid oskusi ühendades kujundasin „Olerex Eesti kardispordi meistrivõistlused 2021“ aastaraamatu. Tööprotsessis olles sain ka Mariselt nõu küsida ning üheskoos trükifailid üle vaadata.

Küll aga päris esimene raamatu kujundamine jääb aastasse 2020, kus otsustasin teha ammuse unistuse teoks ja avaldada oma luulekogu. See sai suuresti teoks tänu InDesigni kasutamisoskusele. Kuna raamatu väljaandmise eelarve oli väike, siis tuli kõike ise teha. Enne kursusel osalemist ei oleks ma teadnudki, mis on lõikevaru või millega peaks trükise koostamisel üldse arvestama.

Marise kursused on hästi struktureeritud ja väga praktilised. Oluline roll on ka kodutöödel, mida tehes avastad uusi murekohti ning kõik need mured saavad kenasti koos arutledes lahendatud.“

Tasub võtta aeg ja alustada õppimisega!

Vaata ka Gerli portfooliot.

Gerli oma luulekoguga Rahva Raamatus

Aastaraamat „Eesti kardispordi meistrivõistlused 2021“

Infomaterjali disain ja küljendus