Lindoja Koolitus logo

Blogi

Flaieri disain. Värv

Millest flaieri disaini alustada?

Loe edasi
Minu TOP3 OFFF 2024 festivalilt

OFFF festivalil näeb lühikese aja jooksul palju suurepärast ja veel paremat animatsiooni, graafilist disaini, tüpograafiat, brandingut ja reklaami – parim segu praegustest visuaalkultuuri tippudest. Korralik kevadine disainivitamiini laks!

Loe edasi
7 raamatut tüpograafiast

Mõned iseõppijatele sobivad raamatud tüpograafiast, mis kirjeldavad fontide omadusi, arendavad kirjapildi tunnetamise oskust ning on abiks fontide valimisel ja küljendamisel.

Loe edasi
Illustrator Tuulike Kivestu-Rotella InDesigni õppimisest

Tuulike Kivestu-Rotella on illustrator, kelle võrratult soojad ja südamlikud joonistused on ilmunud peamiselt lasteraamatutes ning -ajakirjades.

Loe edasi
Adobe InDesign kursustest

InDesigni olen õpetanud üle kümne aasta ja selle aja jooksul olen kursust pidevalt arendanud, järjest põhjalikumaks.

Loe edasi
Elegantne Line Art

Illustratori põhikursuse üks ülesanne on ühe joonega illustratsioon. See on kasuks nii Illustratori vahenditega vektorjoonistamise harjutamisel kui ka alustavale digigraafikule sobiv loominguline väljakutse.

Loe edasi
Disaineriks InDesigniga

Kujundan ja küljendan raamatuid algusest lõpuni ning pika praktikaga on mul kogunenud hulk näiteid, mida võib töös ette tulla ja mida oleks vaja osata.

Loe edasi
Illustratori kursuselt plakatikunstnikuks

Haapsalu graafilise disaini festival on iga-aastane plakatidisaini sündmus. Olen järjekindlalt julgustanud oma kursuslasi osalema ning suure üllatusena valis sel aastal žürii rahvusvahelisele konkurss-näitusele „Hopefull / Lootusrikas“ koguni kuue minu õpilase plakatid.

Loe edasi
Adobe tarkvarast

Tarkvarakursuste alguses tuleb mul tavaliselt osalejatele selgitada, kus ja kuidas muretseda tarkvara. Adobe rakenduste tasuta prooviversiooni (trial) saab kasutada 7 päeva, pärast seda tuleb kas loobuda või osta litsents.

Loe edasi
Meediapangad ja kasutustingimused

Kujundamiseks on vaja fotosid ja illustratsioone, mida pakuvad meediapangad. Tegin kokkuvõtte, millised on enim kasutatavad tasuta, millised tasulised kogud ning mille alusel neid valida.

Loe edasi