Millest flaieri disaini alustada?
Otsige inspiratsiooni portfolio saitidelt nagu dribbble.com, behance.net, discover.fiverr.com või designspiration.com. Google otsinguga „creative flaier design“ vms leiab peamiselt kujunduspõhjade (template) pakkujaid, mitte inspireerivat disaini.
Katseta julgelt erinevaid värve!
Juba puhas värviline pind kõnetab teisiti kui valge leht. Võib lugeda värvipsühholoogiast põhjalikumalt colorpsychology.org, kuid värvitaju on subjektiivne, igal värvil nii hulga erinevaid varjundeid ning palju oleneb kontekstist. Punane näiteks on hästi tähelepanu köitev, aga võib tähistada nii ohtu kui ka soojust ja lähedust.
Kui ei tunne end värvi valikus kodus, siis on abiks erinevaid värvi töövahendite leheküljed. Näiteks color.adobe.com, kus saab otsida värvikombinatsioone märksõnade järgi. Sisesta otsingusse, mis on flaieri teema või soovitud meeleolu ja saad hulga värvipalette, mida oma disainis proovida. Kui värvid on määratud brandinguga, saab ikkagi mängida lisavärvide ja erinevate vahekordadega.
1. Värviminimalisti kuldvalik on must, valge ja üks värv aktsendiks. See on algajale töökindel kombinatsioon, klassikaline ja selge.
Piiratud värvid, disain seevastu on dünaamiline ning jõulise sõnumiga: Void tudengiürituse ja Offenburgi rakenduskõrgkooli avatud uste päeva flaierid
2. Duotone ehk kahevärviline foto
Duotoniga saab leidlikult muuta fotode värvi ja meeleolu. Veidi retrolik võte, sest kahe värviga trükkimist kasutati vanema trükitehnikaga nii kokkuhoiuks kui ka kiiremini trükkimiseks. Photoshopis on fotole duotone efekti lisamiseks Gradient Map adjustment; Illustratoris ja InDesignis asendatakse mustvalge foto värvid. Kuidas seda teha InDesignis, vaata videost.
Camille Quinze reklaamide seeria
3. Gradient
Värvide sulatusega saab luua õrnu ja tundlikke, aga ka kosmilisi disaine, mis ei vaja rohkem graafikat.
4. Retrovärvid
Hulga retrovärvide palette on koostanud Jacob Olesen oma Color Meanings veebilehele. Retrovärvide tuhmid soojad toonid tekitavad nostalgiat ja enamasti häid emotsioone.
Retrostiili- ja värve kasutab oma disainides võrratult Mike McQuade.
Tütarlapselik retroflaier Iánikalt
5. Läbipaistvus on lihtne võte, aga läbimõeldult kasutades väga efektne. Kujundite kattumised on intrigeerivad, need nii lõhuvad kui ka täiendavad ning tekib uus kvaliteet.
Conservatoire d'Art Dramatique de Paris trükised.
6. Mustri saab kujundada mistahes elemendist, ka tekstist. Kordustega tekib pilkupüüdev rütm ja nagu gradientki ei vaja mustriga kujundus muid disainielemente.
Demian Conrad, Automatico studio ja Rhode Islandi filmifestivali plakat.