Lindoja Koolitus logo

Flaieri disain. Värv

Millest flaieri disaini alustada?

Otsige inspiratsiooni portfolio saitidelt nagu dribbble.com, behance.net, discover.fiverr.com või designspiration.com. Google otsinguga „creative flaier design“ vms leiab peamiselt kujunduspõhjade (template) pakkujaid, mitte inspireerivat disaini.

Katseta julgelt erinevaid värve!

Juba puhas värviline pind kõnetab teisiti kui valge leht. Võib lugeda värvipsühholoogiast põhjalikumalt colorpsychology.org, kuid värvitaju on subjektiivne, igal värvil nii hulga erinevaid varjundeid ning palju oleneb kontekstist. Punane näiteks on hästi tähelepanu köitev, aga võib tähistada nii ohtu kui ka soojust ja lähedust.

Kui ei tunne end värvi valikus kodus, siis on abiks erinevaid värvi töövahendite leheküljed. Näiteks color.adobe.com, kus saab otsida värvikombinatsioone märksõnade järgi. Sisesta otsingusse, mis on flaieri teema või soovitud meeleolu ja saad hulga värvipalette, mida oma disainis proovida. Kui värvid on määratud brandinguga, saab ikkagi mängida lisavärvide ja erinevate vahekordadega.

Adobe Color

Võtteid flaieri värvi ja taustade valikuks

1. Värviminimalisti kuldvalik on must, valge ja üks värv aktsendiks. See on algajale töökindel kombinatsioon, klassikaline ja selge.
Void Offenburg flaier
Piiratud värvid, disain seevastu on dünaamiline ning jõulise sõnumiga: Void tudengiürituse ja Offenburgi rakenduskõrgkooli avatud uste päeva flaierid


2. Duotone ehk kahevärviline foto

Duotoniga saab leidlikult muuta fotode värvi ja meeleolu. Veidi retrolik võte, sest kahe värviga trükkimist kasutati vanema trükitehnikaga nii kokkuhoiuks kui ka kiiremini trükkimiseks. Photoshopis on fotole duotone efekti lisamiseks Gradient Map adjustment; Illustratoris ja InDesignis asendatakse mustvalge foto värvid. Kuidas seda teha InDesignis, vaata videost.

töövarjupäev flaier

Camille Quinze flaier

Camille Quinze reklaamide seeria


3. Gradient

Värvide sulatusega saab luua õrnu ja tundlikke, aga ka kosmilisi disaine, mis ei vaja rohkem graafikat.

GSCAN flaier Luis de León flaier

Luis de Leóni promoflaier


4. Retrovärvid

Hulga retrovärvide palette on koostanud Jacob Olesen oma Color Meanings veebilehele. Retrovärvide tuhmid soojad toonid tekitavad nostalgiat ja enamasti häid emotsioone.

McQuade The Road Rat

Retrostiili- ja värve kasutab oma disainides  võrratult Mike McQuade.

Ianika taksoteenus

Tütarlapselik retroflaier Iánikalt


5. Läbipaistvus on lihtne võte, aga läbimõeldult kasutades väga efektne. Kujundite kattumised on intrigeerivad, need nii lõhuvad kui ka täiendavad ning tekib uus kvaliteet.

Conservatoire d'Art Dramatique de Paris
Conservatoire d'Art Dramatique de Paris trükised.


6.  Mustri saab kujundada mistahes elemendist, ka tekstist. Kordustega tekib pilkupüüdev rütm ja nagu gradientki ei vaja mustriga kujundus muid disainielemente.

Mustritega flaierid
Demian Conrad, Automatico studio  ja Rhode Islandi filmifestivali plakat.