Lindoja Koolitus logo

Illustratori kursuselt plakatikunstnikuks

Haapsalu graafilise disaini festival on iga-aastane plakatidisaini sündmus. Olen järjekindlalt julgustanud oma kursuslasi osalema ning suure üllatusena valis sel aastal žürii rahvusvahelisele konkurss-näitusele „Hopefull / Lootusrikas“ koguni kuue minu õpilase plakatid. Mis on minu jaoks oma teoste näitusele jõudmisest veel suurem õnnestumine!

Ühe näitusele valitud teose autor, Risto Merisalu, kirjutas oma teekonnast portreede illustreerimise ja näitusel osalemiseni:

„Adobe kujundusprogrammide vastu olen huvi tundnud juba ammu. Kahjuks jõudsin tegudeni alles 2021. aastal, kui liitusin Marise juhendatud Illustraatori kursusega Kunstiakadeemia avatud akadeemias. Kujundamine ja digitaalne looming hakkas niivõrd meeldima, et kandideerisin kujundusgraafika kaheaastasele kursusele, mille just äsja lõpetasin.

Illustraatori kursusel hakkasin huvi tundma digitaalse portreejoonistuse vastu. See tundus päris ambitsioonikas väljakutse. Uurisin Marise viidatud teiste illustraatorite töid ja tehnikaid ning kuulasin tema tagasisidet oma katsetuste kohta. Sain aru, et kui huvi on, siis on kõik võimalik.

Saatsin ühe oma illustratsiooni selleaastasele Haapsalu graafilise disaini festivalile Marise soovitusel. Minu suureks üllatuseks valiti minu töö näitusele väljapanekuks. Tundub, et olen leidnud endale sobiva loomingulise väljundi.

Soovitan Marise kursuseid. Tema koolitusmaterjalid on parimad!“


Haapsalu graafilise disaini festivali näitus Haapsalu Kultuurikeskuses on avatud 2. juulini. Haapsalu kultuurikeskuse info

Külastage, saage inspiratsiooni ja osalege järgmisel aastal!

Risto näituseplakat teemal „Lootusrikas“

Risto HGDF 2023 näitusel oma töö ees.