Lindoja Koolitus logo

Fototöötluse rakendused veebis

Fototöötluse rakendused veebis arenevad kiiresti. Trend on, et enamus töövahendeid on tasuta, kuid igal rakendusel on siiski mõni parem pala, mille eest kasutajalt tasu küsida. Siin on selle aasta aprilli alguse lühike ülevaade leitud rakendustest, aga juba homme võib olla hulk uuemaid. Kokkuvõte on osa esitlusest, mille fototöötluse osa PDF faili saate siit alla laadida.

Meediapanga Shutterstock editor
www.shutterstock.com/create/editor
Editoris on nii kujundamise kui fototöötluse töövahendid. Ostes meediapangast foto, saab sellega samas ka flaieri kokku panna ning fotot kadreerida või värve timmida. Lihtne interface, kuid töövahendid on põhjalikud. Värvide ja tonaalsuse parandamiseks on Levels Adjustment. Editoris saab kasutada ka vektorgraafika kogu ning kujunduspõhju. Tausta eemaldamise töövahendit saab kasutada ainult lisatasu eest, Creative Flow kasutajale.

PIXLR
https://pixlr.com/
PIXLR on kogu erinevaid töökeskkondi erinevateks ülesanneteks.
Pixlr E on väga hea ja põhjalik fototöötluse keskkond. Töövahendid kopeerivad Photoshopi, on küll veidi robustsemad, kuid lihtsad kasutada. Värvide täpsemaks muutmiseks on nii Levels kui ka Curves Adjustment. Remove bg on hea tausta eemaldamise vahend. Tulemust ei saa küll ise sättida, kuid on piisavalt hea näiteks veebilehe fotodel tausta kustutamiseks ja vahetamiseks.

123RF
www.123rf.com/tools/
123RFs on nii meediapank kui ka vahendid fototöötluseks.
Background Removal on lihtne ja kiire tausta eemaldamine. Sarnaselt PIXLR analoogiga, pole tulemus väga detailne, kuid piisavalt hea veebis kasutamiseks. Auto Enchance Options on lihtne, piiratud võimalustega värvierksuse ja värvitasakaalu muutmine. Fotoga, mida prooviks kasutasin, sai vaatamata piiratusele päris hea tulemuse. Kasuks on kohene „enne ja pärast“ vaadete kõrvutamise võimalus.

PhotoRoom
www.photoroom.com/tools/remove-object-from-photo
PhotoRoom on hetkel parim vabavaraline vahend fotolt detailide eemaldamiseks. Päris ühe klikiga ei õnnestu, kuid väiksema pintsliga ja sammhaaval saab soovitud osad pildilt kustutatud. Samalt lehelt leiab nii tausta eemaldamise kui ka tausta hajutamise töövahendid.

Adobe Express
https://express.adobe.com
Adobe Express on peamiselt disainirakendus, kus saab kasutada Adobe meediapanka, fondikollektsiooni ja kujunduspõhju. Fototöötlus on ka siin tehtud palju lihtsamaks kui professionaalses tarkvaras, kuid töötluse detailsus on Photoshopiga võrreldav. Vaba kasutusega töövahend on ka foto tausta eemaldamine, mis toimib sama hästi kui Photoshopi Select Subject ja Select and Mask – juuste tagant peidetakse taust vägagi puhtalt ja detailselt. Tasulised töövahendid on Adobele omaselt kallimad kui analoogidel, kuid kujunduspõhjad ja fotod on kindlasti disaini- ja trendiniteadlikumad.