Oled kirjutanud elegantse kalligraafilise teksti ja soovid sellest fondi kujundada? Sind kõnetavad mõnusalt retrod vanast ajakirjast leitud pealkirjad? Kui aga tüpograafia valdkond on sinu jaoks raskesti hoomatav, sobib see koolitus ka sulle! Lähivaade tähe detailidele disainiprotsessis aitab edaspidi tüpograafias paremini orienteeruda.
Kursuse eesmärk on lisaks tüpograafia taju arendamisele isikupärase fondi disain, mida kasutada mistahes oma loodud kujundusel. Võid lihvida oma looming praktiliseks tervikuks ja müüa seda teistele disaineritele!
Juhendaja Väino Õun tutvustab kursusel sissejuhatuseks tüpograafia mõisteid: mis on ligatuur, kerning, old style numbrid, tähe alternatiivid. Seejuures saab selgeks, milliseid detaile kontrollida fonti valides või ostes. Kursuse praktilises osas proovitakse kõik järgi: millest alustada kirjatüübi disaini ning kuidas jõuda üksikutest tähtedest hästi kasutatava, töökindla fondini. Juhendaja aitab saavutada fondi disainimisel teksti rütmi, et see on hästi loetav. Olles ise sellise disainiprotsessi läbi teinud, on sul teravam silm märkamaks küljendamise vigu nii enda kui teiste töös.
Väino Õun on kalligraaf ja graafiline disainer.
„Õppisin Eesti Kunstiakadeemias graafilist disaini ja alati pealusid mind kõige enam detailid, geomeetria ning tähed, nii nende nüansid kui ka tekstibloki rütm. Kalligraafiaga hakkasin tegelema soovist õppida selgeks klassikaliste tähevormide printsiibid, mis minu nägemuses peaks olema graafilise disaineri elementaarne oskus. Arendasin kirjakunstist oma isikupärase stiili kalligraafiliste detailide abstraheerimise, lõhkumise ja sellest omakorda uue visuaalse terviku loomisega.
Alates 2018. aastast õpetan tüpograafiat ja kalligraafiat Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.“
Harjutused on välja arendatud ja nende sobivust õppimiseks on testitud mitme eelneva aasta jooksul auditoorsetel kursustel. Õppematerjalide koostamisel on arvestatud, et nende abil saavad õppida nii eelteadmisteta kui ka kogenumad osalejad.
Õppekavarühm: 0211 audiovisuaalsed tehnikad ja meedia tootmine (Rahvusvaheline ühtne hariduse liigitus)
Õpingute lõpetamise eelduseks on osalemine vähemalt kahel sessioonil kolmest ning oma disainitud fondi või selle osa esitamine.
Väljastatavad dokumendid
Kui õpingute lõpetamise nõuded on täidetud, siis saab koolitusel osaleja tunnistuse.
Kui õppija osales ja esitas töid vähemas mahus, saab ta osalemise kohta tõendi.
Kursus toimub Tallinnas Keemia tn 4
2., 9. ja 16. novembril (laupäeviti)
kell 12.00 – 15.00
Sellel veebisaidil olevad materjalid on kaitstud kaubamärgi- ja autoriõiguse seadusega.
Veebisaidi ja kursuse sisu ei tohi levitada ega anda ligipääsu teistele isikutele.
Täpsemalt lugege kasutustingimuste lehelt.
Koolitusel osalemiseks registreeruda registreerumislingi kaudu või kontaktandmetes toodud telefoni või e-kirja teel.
Esmakordse tellimuse vormistamisel loote esmalt kasutajakonto, kirjutades oma e-maili aadressi ja valides salasõna. Tellimuse vormistamiseks täita ees- ja perekonnanime lahtrid.
Registreerumiseks vajalikud andmed:
Osaleja ees- ja perekonnanimi
e-posti aadress
Kui koolitusel osaleja eest tasub tööandja või teine isik ning soovite tasumise kohta arvet, siis teavitada sellest pärast registreerumist e-mailile koolitus@lindojadisain.ee
Tasumine:
Kursuse eest palun tasuda pärast kasutajakonto loomist ja tellimuse kinnitamist.
Saaja: Lindoja Koolitus OÜ
Konto nr: EE387700771008554007
Selgitus: tellimuse number
Koolitustel osalenud eraisikud saavad tulumaksusoodustust, täiskasvanuhariduse majandustegevusteade number 240284
Loobumine:
2., 9. ja 16. november 2024
kell 12.00 – 15.00 Tallinnas
Osalemistasu
195 eurot