InDesign küljendusprogramm on raamatute, ajakirjade või brošüüride kujundamiseks. Sellega saab koostada nii infolehti kui ka mahukaid katalooge. InDesigni eelis on mitmesajaleheküljeliste suure hulga fotode ja tekstiga väljaannete koostamise võimekus, millega ei graafika- ega tekstitöötlusprogrammid toime ei tule. Samas sobib InDesign ka väiksemate väljaannete – infolehtede, voldikute ja plakatite kujundamiseks.
Küljendusprogrammis pannakse kokku tekst, fotod ja graafika, mis on koostatud või töödeldud teistes programmides. InDesign faili saab importida vektorlogosid, Photoshopi faile, illustratsioone, tabeleid ja graafikuid. Faili imporditud sisu on lihtne kontrollida, töödelda ja asendada. InDesignis on ülipõhjalikud seaded tööks tekstiga.
Väljaande ülesehitust hoitakse InDesignis juhtlehtedega. Need on kogu väljaandes korduvate elementide lisamiseks nagu leheküljenumbrid või päisetekstid. Juhtlehtedel on abijooned, millega saab kontrollida sisu paigutamist.
Alustamiseks valige link KURSUSE SISU.
Pärast õppevideo läbi vaatamist või harjutuse lõpetamist klikake nupul „Märgi läbituks“. Läbitud kursuse osa tähistatakse menüüs läbimata osast erinevalt ja nii on teil parem ülevaade oma edenenemisest.
Harjutuse failid laadige alla kas faili lingil klikates või parema hiirenupu klikiga lingil „Save link as“. Harjutuse töökäik on näidatud kas õppevideos või harjutuse failis juhendi kihil. Harjutuste ja iseseisvate tööde failid laadida konsulteerimiseks või tagasisideks õppetunni lehel oleva lingi abil Google Drive kausta.